Dr Stanisław Kwieciński laureatem nagrody Wykładowca Roku 2011/2012 Uniwersytetu Dzieci

Uprzejmie informujemy, że dr Stanisław Kwieciński został laureatem głównej nagrody Wykładowca Roku 2011/2012 Uniwersytetu Dzieci za wykład p.t. "Jak fizyk pomaga lekarzowi" oraz za umiejętność przekazania dzieciom specjalistycznej wiedzy i łatwość w tłumaczeniu trudnych zjawisk fizycznych za pomocą przedmiotów codziennego użytku. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 16 czerwca 2012 r. o godz.15.00 w Collegium Nowodworskiego UJ przy ul. Św. Anny 12 w Krakowie.
Statuetkę oraz dyplom wręczyli: Agata Wilam, prezes Fundacji Uniwersytet Dzieci oraz gość honorowy, prof. Jerzy Vetulani.

Dr Kwieciński został wybrany na podstawie głosowania dzieci spośród 450 wykładowców współpracujących z Uniwersytetem Dziecięcym w roku szkolnym 2011/2012.

Stanisław Kwieciński na codzień pracuje jako adiunkt w Zakładzie Tomografii Magnetyczno-Rezonasowej a od grudnia 2010 roku pełni funkcje rzecznika prasowego IFJ PAN.

Statuetka dla najlepszego prowadzącego w kategorii warsztaty trafiła w ręce dr. inż. Mariusza Maciejczaka, wykładowcy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych za warsztaty "Czym są żywioły ekonomii?" oraz za stawianie studentom wyzwań i skłanianie ich do krytycznego myślenia.

Link do foto relacji z tego wykładu znajduje się tutaj:
http://www.uniwersytetdzieci.pl/lectures/photo/14498/2013

Informacje o sobotniej uroczystości znajdą Państwo tutaj:
http://www.uniwersytetdzieci.pl/events/show/833

Wydarzenie to uhonorowały Gazeta Wyborcza oraz TVP info:
http://m.krakow.gazeta.pl/...
http://tvp.info/informacje/ludzie/uniwersytet-dzieci-nagradza-profesorow/...

Rozmowa z S. Kwiecińskim w Dzienniku Polskim:
Dziennik Polski, 18 czerwca 2012

Uniwersytet Dzieci to fascynujące spotkania dzieci w wieku 6-13 lat z prawdziwą nauką i naukowcami. Program wykładów i warsztatów na każdym kierunku studiów dostosowany jest do wieku, możliwości poznawczych i zainteresowań dzieci. Zajęcia odbywają się w soboty w salach uczelni wyższych i zgodnie z ideą uniwersytecką dotyczą wielu dziedzin nauki.

Uniwersytet Dzieci od 2007 r. jako pierwszy dziecięcy uniwersytet w Polsce:

  • ma 4 ośrodki uniwersyteckie (Warszawa, Kraków, Wrocław, Olsztyn), we wrześniu 2012 r. otworzy piąty ośrodek - w Bielsku-Białej
  • ponad 7000 dzieci rocznie uczestniczy w 125 wykładach i 150 warsztatach (student ma średnio 12 wykładów i 11 warsztatów w roku akademickim)
  • z Uniwersytetem Dzieci współpracuje ok. 500 wykładowców uczelni wyższych

Uniwersytet Dziecięcy korzysta z wiedzy i doświadczenia pracownikow i doktorantow IFJ PAN dr hab. Pawła Jochyma, mgr Erazma Dutkiewicza, mgr inż Michała Krupińskiego oraz mgr inż. Pawła Janowskiego, którzy prowadzili warsztaty i wykłady dla młodych adeptów nauki w tym roku i latach ubiegłych.