Nagroda "Popularyzator Nauki 2012" dla IFJ PAN

Statuetka Popularyzator Nauki 2012

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz Instytut otrzymał główną nagrodę w Konkursie "Popularyzator Nauki 2012" oraganizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

Instytut Fizyki Jądrowej PAN został doceniony za prowadzenie strony internetowej "Na Tropach Tajemnic Przyrody" i współpracę z naukowcami, którzy w nieszablonowy sposób przybliżają odbiorcom tajemnice fizyki. Jury podkreśliło fakt, że Instytut prowadzi od lat, intensywną działalność popularyzatorską uczestnicząc aktywnie w Nocach Naukowców i Festiwalach Nauki, współfinansuje m.in. ogólnopolski konkurs "Science on Stage", współorganizuje krakowskie i małopolskie konkursy fizyczne. Uznanie jurorów znalazły zrealizowane własne niekonwencjonalne pomysły na filmy animowane, sztuki teatralne i talk-show.

Profesor dr hab. Adam Maj odebrał to zaszczytne wyróżnienie (Dyplom i statuetkę) z rąk Pani Minister Prof. Barbary Kudryckiej podczas uroczystej gali rozdania nagród w siedzibie PAP w Warszawie w dniu 5 grudnia 2012 r.

Filmową relację z tego wydarzenia znajdą Państwo na stronie Nauka w Polsce:
http://www.naukawpolsce.pap.pl

Dyplom

Prezentacja Profesora Michała Kleibera

Relacje w mediach: