PAP – wyniki rankingu SCImago obejmującego najlepsze instytucje naukowe i uczelnie na świecie za lata 2007-2011

PAP podała wyniki międzynarodowego rankingu SCImago obejmującego najlepsze instytucje naukowe i uczelnie na świecie za lata 2007-2011. Uwzględniono w nim ponad 2,8 tys. jednostek badawczych i uczelni.

Polska Akademia Nauk jako instytucja znalazła się w pierwszej setce rankingu. Uwzględniono ją na 98. miejscu w kategorii podsumowującej dorobek naukowy zgromadzony w bazie danych Scopus.

W kategorii International Collaboration wśród polskich jednostek najlepsze trzy pozycje zajmują: Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika PAN, Instytut Fizyki Jądrowej im. H. Niewodniczańskiego PAN oraz Instytut Fizyki PAN. W światowym zestawieniu w tej kategorii placówki te zajęły kolejno: 76., 163. i 192. miejsce.

Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Instytut Fizyki Jądrowej im. H. Niewodniczańskiego PAN oraz Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie to najlepsze polskie jednostki uwzględnione w kategorii Normalized Impact. W międzynarodowym zestawieniu tej kategorii IFJ PAN uplasował się na 166. Miejscu!

Szczegółowa informacja:
naukawpolsce.pap.pl