Widowisko pt. „Gwiezdny pył”

Z okazji obchodów Jubileuszu 60-lecia Instytutu Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego Polskiej Akademii Nauk 20 marca 2015 r. w Sali audytoryjnej Centrum Kongresowego ICE Kraków odbyło się widowisko:

"Gwiezdny pył"

z cyklu: "Fizyka – największe widowisko Wszechświata"

Honorowy patronat nad uroczystością objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski

Galeria zdjęć

"Gwiezdny pył"

Gwiezdny Pył

Scenariusz i reżyseria: dr hab. Jerzy Grębosz

Występują:
dr hab. Jerzy Grębosz
dr hab. Andrzej Horzela, prof. nadzw. IFJ PAN
mgr inż. Paweł Janowski

Czy fizyka może zachwycać?

Twórcy „Gwiezdnego Pyłu” uważają, że tak. Mówią, że: „fizyka – to największe widowisko Wszechświata” i tą swoją fascynacją tajemnicami Przyrody podzielą się z widzami w refleksyjno-filozoficznej opowieści, w której doświadczenia na żywo przeplatają się z inspirującymi sekwencjami filmowymi. Podczas tej wielkiej podróży w otchłanie Wszechświata widzowie przekonają się jak bardzo ta wiedza dotyczy ich samych.

Dr hab. Jerzy Grębosz
naukowiec, artysta i podróżnik; autor książek, filmów popularnonaukowych oraz twórca przedstawień kabaretowo - teatralnych prezentowanych podczas Małopolskich Nocy Naukowców; laureat nagród:

  • Grand Prix "Srebrna Sowa" za film Tajemniczy Świat Jądra Atomowego na III Krakowskim Przeglądzie Filmu Naukowego (rok 2001)
  • Nagrody Specjalnej na Festiwalu Filmów Popularnonaukowych w Sopocie za film Badamy tajemnice DNA (rok 2008)
  • "Złotego Kopernika" za film Badamy tajemnice DNA na Festiwalu Filmów dla Edukacji - EDUKINO w Warszawie (rok 2010)

Człowiek, który potrafi w imponujący sposób zarządzać czasem aby znaleźć miejsce na realizację swoich licznych pasji. Ma to szczęście, że praca jest jedną z nich.