Zmarł dr Jacek Wrzesiński

Z głębokim smutkiem informujemy, że w dniu 12 lutego 2024 roku zmarł

dr Jacek Wrzesiński

wieloletni pracownik Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie.

Rodzinie i Bliskim składamy kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

Dyrekcja, Rada Naukowa i Pracownicy
Instytutu Fizyki Jądrowej PAN
w Krakowie

Msza Święta i uroczystości pogrzebowe odbedą się w poniedziałek, 19 lutego, o godzinie 13:00 w kaplicy na Cmentarzu Salwatorskim.


Dr Jacek Wrzesiński (1950-2024)

W dniu 12 lutego 2024 r. odszedł od nas nieodżałowany Kolega i Przyjaciel, dr Jacek Wrzesiński, od 50 lat związany z Zakładem Struktury Jądra Atomowego IFJ PAN. Przez ostatni rok Jacek zmagał się z ciężką chorobą, a swoje ostatnie chwile spędził otoczony troskliwą opieką rodziny.

Będziemy zawsze pamiętać optymizm i młodzieńczą fantazję Jacka, pasjonata: nauki, gór, narciarstwa, żeglowania, jazzu, polityki i fotografii. Będzie nam Cię, Jacku, brakowało, przede wszystkim Twojego humoru i zaangażowania w niekończące się dyskusje na przeróżne, poważne jak i błahe tematy.

Jacek był dokumentalistą wielu edycji Zakopiańskich Konferencji Fizyki Jądrowej. Spośród tysięcy zdjęć, na których uwiecznił uczestników tych spotkań podczas mniej lub bardziej oficjalnych momentów konferencji, jego postać znalazła się na zaledwie kilku fotografiach. Poniżej dwie z nich uchwycone na tatrzańskich szlakach: z września 2008 roku i z września 2022 roku.

Dr Jacek Wrzesiński Dr Jacek Wrzesiński