“Jeśli nie potrafisz wytłumaczyć czegoś w prosty sposób,
to znaczy, że tak naprawdę tego nie rozumiesz.”
Albert Einstein
Szanowni Państwo,
Członkowie Komisji Konkursowej przeanalizowali wszystkie 7 zgłoszonych wystąpień oraz ocenili je pod kątem treści popularnonaukowych, atrakcyjności i jasności przekazu dla przeciętnego słuchacza oraz umiejętności prezentowania składających się na ogólny charakter wykładu.
Po naradzie Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców drugiej edycji QuickPhysX
III Miejsce
Anna Drzewicz
“Niech to wszystko ...szlak - czyli jak wykorzystać fizykę podczas wędrówki”
II Miejsce
Anna Mrozik
“Każdy z nas ma detektor promieniowania”
I Miejsce
Tomasz Stanisz
“Od prostych reguł do nieograniczonej mnogości detali”
Poza wskazaniem zwycięzców Członkowie Komisji przygotowali dla każdego z uczestników krótkie podsumowanie oceny zawierające indywidualne wskazówki i sugestie, które powinny pomóc przy rozwijaniu swoich umiejętności prezentowania. Zostaną one przekazane osobiście na spotkaniu podsumowującym konkurs. Spotkanie zostanie zorganizowane, gdy zniesione zostaną restrykcje epidemiczne.
Dziękujemy Państwu także za zaangażowanie się w ocenę konkursu i oddanie głosów na najlepsze Państwa zdaniem wystąpienie. W głosowaniu publiczności uznaliście Państwo za najlepszą prezentację:
“Każdy z nas ma detektor promieniowania” - Anna Mrozik
Gratulujemy zwycięzcom,
Organizatorzy
Uczestnicy drugiej edycji konkursu QuickPhysX przygotowali 7 wspaniałych wystąpień, w których poprzez zastosowania swoich zainteresowań badawczych, hobby, sport lub zabawę starają się podzielić z odbiorcami wiedzą z zakresu fizyki i pokrewnych jej dziedzin.
Niestety ze względu na ograniczenia epidemiczne uczestnicy nie mogą wystąpić przed Państwem na żywo. Uczestnicy zaprezentowali się przed pustą widownią, a ich wystąpienia zostały nagrane, aby Państwo mogli obejrzeć je i ocenić, kto zasługuje na Nagrodę Publiczności.
By zagłosować na najlepsze Państwa zdaniem wystąpienie proszę o wysłanie z Państwa skrzynki pocztowej w domenie ‘@ifj.edu.pl’ na adres konkurs@ifj.edu.pl pustego maila w tytule zwierającego Imię i Nazwisko autora wystąpienia. Głosowanie kończy się o godzinie 23:59:59 dnia 11 października 2020.
Lista wystąpień:
Życzymy dobrej zabawy,
Organizatorzy
Ponadto nad wyborem trzech najlepszych prezentacji pracuje także Komisja Konkursowa w składzie:
Ważnym elementem pracy naukowej jest popularyzacja jej osiągnięć oraz zaszczepianie pasji do odkrywania tajemnic otaczającego nas świata. Celem konkursu jest zachęcenie doktorantów oraz wszystkich pracowników Instytutu Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN do krótkich, zrozumiałych dla każdego prezentacji popularyzatorskich na dowolny temat związany z fizyką. Wystąpienia powinny intrygować publiczność, pokazywać piękno nauki oraz jej znaczenie w poznaniu fundamentalnych praw fizyki rządzących światem.
Karta zgłoszeniowa i oświadczenie o prawach autorskich
Regulamin
Kontakt: konkurs@ifj.edu.pl